03/10/2016

Як вибрати зимові шини

З наближенням зимового сезону актуальною темою для усіх автомобілістів заміна літніх шин на зимові. Від автомобільних шин залежить поведінка автомобіля на дорозі і комфорт самої поїздки, саме тому дуже важливо підібрати хорошу гуму для авто.

Давайте розглянемо, які переваги використання зимових шин:

  • зимові шини виготовлені з м’якшого матеріалу і більш еластичними порівняно з літніми, тому контакт з автодорогою кращий
  • протектори на зимових шинах покращують керування автомобілем на замерзлих дорогах і зменшують його гальмівний шлях
  • шипована зимова резина забезпечує краще зчеплення із замерзлою чи засніженою автодорогою ніж літня

Правильно підібрана зимова резина покращує безпеку пересування автомобілем, а також зменшує розхід палива.

Існує декілька видів зимових шин:780877_408634_1385361637

Європейські шини мають протекторний малюнок по діагоналі, велику кількість прорізів і розгалужену систему водовідводу.  Європейські шини найкраще використовувати для їзди по мокрому снігу чи під час дощу. При ожеледиці і морозі більше 15 градусів за цельсієм їх ефективність різко знижується. Найпоширенішими шинами європейського типу шини Continental, Debica, Michelin, Matador, Barum.

skandСкандинавські шини використовуються для їзди по ожеледиці і на засніжених автодорогах. Скандинавські зимові шини мають велику кількість прямокутних і ромбоподібних протекторів, розміщених у шахматному порядку, які допомагають краще очищаються від снігу.

Глибина протектора шин близько 10 мм. Для скандинавських зимових шин характерними також шипи, які виготовлені із пластику чи металокераміки.

331363538_w200_h200_cid2633166_pid228808147-c3f00f55

Шиповані шини забезпечують краще зчеплення шин з дорогою. Головним завданням шипованої гуми розбивати тонкий лід і вкатаний сніг. Використання шипованих шин на снігу покращує гальмівний шлях до 7% порівняно з нешипованою резиною, проте на заледенілій автодорозі у нешипованої резини гальмівний шлях менший.

Згідно правил дорожнього руху, необхідно ставити однакові шини за розміром і малюнком на одну вісь автомобіля, оскільки це впливає на керування автомобілем і на його гальмівний шлях. Проте дозволяється встановлювати різні пари автошин на різні осі, але тільки такого типорозміру, який передбачений автовиробником.

При правильній експлуатації і зберіганні зимові автошини вітчизняного виробництва можуть прослужити до 5 років, а іноземного і до 10 років. Для того щоб автошини не втрачали своїх властивостей їх потрібно зберігати у сухому приміщенні без фарб, випарів і вологи. Якщо автошини зберігаються без дисків, то їх потрібно підвішувати у вертикальному положенні або ставити притуливши до стіни. Шини з дисками краще ставити в стопку. Під час зберігання зимових шин рекомендовано перевертати їх один раз в місяць, для того щоб зимові шини не втратили форму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Львівський каталог сайтів
Инструменты, все для рукоделия
[Vox.com.ua] Портал українця
Украинский портАл
Союз образовательных сайтов
Каталог сайтов Всего.ру
Каталог сайтов