05/10/2016

Безпечна швидкість руху автомобіля

Безпечна швидкість це швидкість, яка відповідає обстановці на автодорозі, умовам руху і індивідуальним особливостям водія авто. Правильно вибрана швидкість, навіть якщо вона висока може бути безпечною, і навпаки неправильно підібрана низька швидкість може призвести до ДТП.
На сьогоднішній день перевищення швидкості і недотримання обмеження швидкості, яке передбачене дорожніми правилами і дорожніми знаками найбільш частими причинами ДТП.
Окрім правильно вибраної швидкості, безпечна їзда це, передусім, рух без великих перепадів швидкості, з найменшою кількістю переключання передач, без різких розгонів і різкого гальмування. Такий спосіб водіння автомобіля дозволить не лише зменшити втомлюваність водія, але й зекономити розхід палива.
Водій, який тривалий час їхав по трасі з великою швидкістю при в’їзді в населений пункт
продовжує по інерції рухатись з такою ж швидкістю і далі, оскільки в нього притуплюється відчуття швидкості. Це дуже небезпечно!

Найбільш безпечним, згідно з статистики аварійності, рух зі швидкістю транспортного потоку на автодорозі. Якщо ця швидкість більша або менша на 30 кілометрів на годину ніж у інших автомобілів, то вірогідність ДТП збільшується в 10 разів. При швидкості більшій на 60 кілометрів на годину ймовірність аварії збільшується до 1000 разів.
При інтенсивному русі важливим дотримання дистанції. Водій повинен вміти правильно визначити гальмівний шлях свого автомобіля, в залежності від швидкості, погодніх умов і покриття на автодорозі.

povorot

Велика кількість ДТП трапляється на поворотах доріг. Під’їжджаючи до повороту водій повинен загальмувати, оскільки на поворотах діє відцентрова сила, яка намагається відштовхнути автомобіль на внутрішню від центру сторону. Важливою умовою гальмування перед поворотом, і ні в якому випадку не на самому повороті!

При перевезенні важкого вантажу необхідно рухатися з невеликою швидкістю, особливо на поворотах і заокругленнях дорогів. Чим більша вага вантажу, тим ретельніше потрібно обирати безпечну швидкість.

Для безпечного руху автомобіля важливим фактором стан автодороги і його покриття. Якщо дорога мокра, то швидкість повинна бути меншою ніж на сухій дорозі, особливо в перші хвилини дощу. Небезпечною для водіння являється ожеледеця. Перед виїздом на слизьку замерзлу автодорогу, необхідно визначити гальмівний шлях автомобіля на цьому дорожньому покритті. Щоб не створити аварійну ситуацію на ожеледиці чи іншій слизькій поверхні рух автомобіля повинен бути плавним і з дотриманням великої дистанції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Львівський каталог сайтів
Инструменты, все для рукоделия
[Vox.com.ua] Портал українця
Украинский портАл
Союз образовательных сайтов
Каталог сайтов Всего.ру
Каталог сайтов